KredytyTU.pl

 

Bezpłatna konsultacja

 

 

 

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

Odwiedź moje biuro i na miejscu podczas spotkania omówimy kredyt hipoteczny Gdańsk tutaj mnie znajdziesz
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego
Przez kontakt mailowy zaplanujemy Twoją transakcję oraz pomogę Ci w zdobyciu kredytu hipotecznego

Jesteśmy na samym końcu i ostatnim etapem, po którym staniemy się właścicielami nowego mieszkania jest akt notarialny przeniesienia własności. W akcie notarialnym od razu możemy ustanowić zabezpieczenie kredytu w postaci wpisu hipoteki w dziale IV księgi wieczystej. Mamy też możliwość aby stosowny wniosek złożyć samemu w sądzie. Po przeniesieniu własności powinniśmy odebrać klucze do mieszkania, zacząć się urządzać i ciszyć nowymi “czterema kątami” :)

Kredyt Hipoteczny bardzo często jest jedyną możliwością na zrealizowanie marzeń o posiadaniu własnego mieszkania. Korzystając z najlepszej formy finansowania często koszt oprocentowania jest porównywalny lub niższy od inflacji, a tym samym za pożyczone pieniądze realnie prawie wcale nie płacimy.
 

Klienci zwracają się do mnie o pomoc na różnych etapach w drodze do kupna własnego lokum. Najłatwiej jest wszystko zaplanować na samym początku poszukiwań, ponieważ można ustalić wtedy na jakie mieszkanie będzie nas stać. Decydować głównie będzie o tym posiadany przez nas wkład własny oraz zdolność kredytowa.

Szukasz mieszkania? Koniecznie sprawdź aktualne oferty z Trójmiasta i okolic!

Poradnik - Jak krok po kroku kupić mieszkanie na rynku pierwotnym

Kup własne mieszkanie od dewelopera!

Doradzam w wyborze kredytu hipotecznego. Porównuje oferty banków. Pomagam znaleźć najlepszy kredyt na mieszkanie, dom, budowę, działkę. Doradca kredytowy kredyt hipoteczny gdańsk trójmiasto

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

 

 

 

Tomasz.Urban@mFinanse.pl

Podczas stacjonarnych konsultacji dbamy o bezpieczeństwo
skontaktuj się z doradcą kredytowym żeby porozmawiać o Twoim kredycie na zakup dom, budowę domu, zakup mieszkania, zakup działki
skontaktuj się zdalnie aby uzyskać pomoc

608 742 259

Pierwszy i chyba jeden z najważniejszych etapów ubiegania się o kredyt hipoteczny. Oszacowana w odpowiedni sposób zdolność kredytowa pozwoli nam spokojnie szukać wymarzonego mieszkania. Z dystansem powinniśmy podchodzić do internetowych porównywarek, które nie uwzględniają ważnych elementów takich jak np. Branża w której pracujemy, czy proporcji otrzymywanych premii do podstawy wynagrodzenia. Aby mieć największe szanse na powodzenie całej transakcji najlepiej od razu skorzystać z pomocy specjalisty, który będzie mógł przeprowadzić nas przez całą transakcję zakupu mieszkania.

Krok 1 – sprawdzenie zdolności kredytowej

Spośród wielu ofert będziemy musieli dokonać wybory konkretnego mieszkania. Oprócz własnych upodobań zazwyczaj decydująca będzie lokalizacja oraz cena. Kupując mieszkania od dewelopera warto jest zrócić uwagę na jego dotychczas zrealizowane inwestycje. Weryfikując doświadczenie będziemy mieli większe zaufanie i pewność, że wszystko pójdzie dobrze, także w naszym przypadku.

Krok 2 - wybór nieruchomości

Krok 3 – porównanie ofert banków

Aby mieć pewność, że wybrane mieszkanie nie zostanie sprzedane innej osobie należy podpisać umowę rezerwacyjną. Wcześniej jej postanowienia warto omówić z doradcą kredytowym. Dobrze jeśli przed podpisaniem umowy deweloperskiej uda nam się uzyskać wstępną decyzję kredytową. Należy indywidualnie omówić ile potrzeba na to czasu.

Krok 4 - uzgodnienie warunków umowy rezerwacyjnej

Umowa rezerwacyjna to początek transakcji. Jest to dokument, który potwierdza, że deweloper chce sprzedać mieszkanie właśnie nam. Wpłacany zadatek bądź zaliczka przy tego typu umowie zabezpiecza obie strony transakcji. Możemy spokojnie zająć się wnioskowaniem o kredyt mając pewność, że mieszkania nie kupi ktoś inny. 

Krok 5 - podpisanie umowy rezerwacyjnej

Przychodzi pora na złożenie wniosków do banków, w których oferty okazały się najbardziej korzystne. Razem z wnioskami zazwyczaj konieczne jest złożenie kompletu dokumentów. W przypadku zakup nowego mieskania zawsze potrzebne będą: prospekt informacyjny, rzuty lokalu i wzór umowy deweloperskiej. Reszte potrzebnych dokumentów trzeba ustalić indywidualnie. Robiąc to dokładnie unikniemy niepotrzebnych uzupełnień i wstrzymań.

 

Jeśli wszystkie dokumenty są gotowe pora na przekazanie ich do banku. Twój wniosek najpierw zostanie sprawdzony czy wszystkie dokumenty są dobrze przygotowane, a następnie zostaną przekazane do analityka w celu podjęcia wstępnej decyzji kredytowej.

Krok 6 – złożenie wniosków do wybranych banków

Sama umowa jest dokumentem, który zobowiązuje dewelopera do wybudowania budynku, w którym będzie znajdowało się nasze mieszkanie, a nas do nabycia tego mieszkania osobną umową, która zostanie zawarta w określonym terminie. Na podstawie umowy deweloperskiej uruchamiane są transze kredytu.

Krok 8 - podpisanie umowy deweloperskiej

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Jeśli nasze dochody i zobowiązania zostały poprawnie zweryfikowane przez bank oraz zostaliśmy pozytywnie ocenieni pod kątem ryzyka udzielenia nam kredytu możemy przystąpić do kolejnego kroku – podpisania umowy deweloperskiej.

Krok 7 – uzyskanie wstępnej pozytywnej decyzji kredytowej

Po przeprowadzonej analizie kredytowej jeśli otrzymałeś pozytywne decyzje w więcje niż jednym banku trzeba zdecydować z którym bankiem podpiszesz umowę kredytową. Na tym etapie mogą zostać przedstawione warunki, które będą konieczne do spełnienia przed podpisaniem umowy.

Krok 9 – uzyskanie decyzji kredytowej i warunki do zawarcia umowy

Jeszcze przed pojawieniem się na spotkaniu najlepiej w domowym zaciszu zapoznać się z wzorem umowy aby ewentualne niejasności spokojnie i z wyprzedzeniem omówić z doradcą kredytowym. Taki wzór powinien dotrzeć na naszego maila. Samo spotkanie, na którym podpisuje się umowę kredytową może potrwać 30 – 90 minut więc wcześniej należy się na nie umówić i zarezerwować odpowiednią ilość czasu. W dobie pandemii często wymaga się aby na potkaniu pojawiali się tylko i wyłącznie kredytobiorcy bez dodatkowych osób.

Krok 10 – podpisanie umowy kredytowej

Wraz z postępem prac budowlanych uruchamiane będą kolejne transze kredytu. Jeśli nie ma żadnych opóźniej powinno pokrywać się to z przygotowany wcześniej harmonogramem płatności. Musimy pamiętać, że w pierwszej kolejności angażujemy deklarowany przez nas wkład własny. Procedura uruchamiania transz kredytu jest o tyle prosta, że bank wypłacający kredyt nie musi weryfikować czy dany etap budowy został wykonany. Nad realizacją inwestycji czuwa bank, w którym deweloper posiada rachunek powierniczy. Rachunek powierniczy zabezpiecza transakcje dzięki czemu mamy pewność, że nie zostaniemy z kredytem, a bez mieszkania.

Krok 11 – uruchomienie transz zgodnie z harmonogramem płatności

Gdy jesteśmy zdecydowani na konkretne mieszkanie jest to dobry moment na porównanie dostępnych warunków i wybranie banków, w których finalnie składane będą wnioski kredytowe. Oferty dla pozornie podobnych mieszkań mogą się różnić, więc teraz można już mówić o konkretach. Banki bardzo często aktualizują warunki kredytów hipotecznych, więc jeśli masz jakieś kalkulacje sprzed kilku tygodni trzeba je odświeżyć.

Po ukończeniu budowy i uzyskaniu przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie nastąpi odbiór techniczny kupionego mieszkania. Jest to etap kiedy weryfikujemy czy stan techniczny jest na odpowiednim poziomie oraz czy mieszkanie nie posiada usterek, które deweloper będzie zobowiązany usunąć. Stan mieszkania powinien być zgodny ze standardem wykończenia określonym w prospekcie informacyjnym.

Krok 12 – odbiór techniczny mieszkania

Krok 13 – przeniesienie prawa własności i ustanowienie hipoteki

 Kredyt Hipoteczny Gdańsk

608 742 259

dzwoń i uzyskaj darmową pomoc specjalisty

TU

Tomasz Urban

Specjalista Kredytowy

Bezpłatna konsultacja