KredytyTU.pl

 

Bezpłatna konsultacja

 

 

 

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

Odwiedź moje biuro i na miejscu podczas spotkania omówimy kredyt hipoteczny Gdańsk tutaj mnie znajdziesz
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego
Przez kontakt mailowy zaplanujemy Twoją transakcję oraz pomogę Ci w zdobyciu kredytu hipotecznego

Poradnik - Jak krok po kroku kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Jesteśmy na samym końcu. Ostatnim etapem, po którym staniemy się właścicielami nowego mieszkania, jest akt notarialny przeniesienia własności. W akcie notarialnym od razu możemy ustanowić zabezpieczenie kredytu w postaci wpisu hipoteki w dziale IV księgi wieczystej. Mamy też możliwość złożenia stosownego wniosku samemu w sądzie. Po przeniesieniu własności powinniśmy odebrać klucze do mieszkania, zacząć się urządzać i cieszyć się naszymi nowymi „czterema kątami” :)

Kredyt hipoteczny bardzo często jest jedyną możliwością realizacji marzeń o posiadaniu własnego mieszkania. Jeśli korzysta się z najlepszej formy finansowania, często koszt oprocentowania jest porównywalny lub niższy od inflacji, a tym samym za pożyczone pieniądze realnie prawie wcale nie płacimy.

 

Klienci zwracają się do mnie o pomoc na różnych etapach w drodze do kupna własnego lokum. Najłatwiej jest wszystko zaplanować na samym początku poszukiwań, ponieważ można ustalić wtedy, na jakie mieszkanie będzie nas stać. Decyduje o tym głównie posiadany przez nas wkład własny oraz zdolność kredytowa.

Szukasz mieszkania? Koniecznie sprawdź aktualne oferty z Trójmiasta i okolic!

Kup własne mieszkanie od dewelopera!

Doradzam w wyborze kredytu hipotecznego. Porównuje oferty banków. Pomagam znaleźć najlepszy kredyt na mieszkanie, dom, budowę, działkę. Doradca kredytowy kredyt hipoteczny gdańsk trójmiasto

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

 

 

 

Tomasz.Urban@mFinanse.pl

Podczas stacjonarnych konsultacji dbamy o bezpieczeństwo
skontaktuj się z doradcą kredytowym żeby porozmawiać o Twoim kredycie na zakup dom, budowę domu, zakup mieszkania, zakup działki
skontaktuj się zdalnie aby uzyskać pomoc

608 742 259

Pierwszy i chyba jeden z najważniejszych etapów ubiegania się o kredyt hipoteczny. Dzięki oszacowaniu w odpowiedni sposób zdolności kredytowej możemy spokojnie szukać wymarzonego mieszkania. Z dystansem powinniśmy podchodzić do wszelkich internetowych porównywarek, które nie uwzględniają ważnych elementów, takich jak branża, w której pracujemy, czy proporcje między otrzymywanymi premiami a podstawą wynagrodzenia. Aby cała transakcja miała jak największe szanse powodzenia, najlepiej od razu skorzystać z pomocy specjalisty, który będzie mógł przeprowadzić nas przez cały proces zakupu mieszkania.

Krok 1. – Sprawdzenie zdolności kredytowej

Spośród wielu ofert będziemy musieli dokonać wyboru konkretnego mieszkania. Oprócz własnych upodobań zazwyczaj decydująca jest lokalizacja i cena. Kupując mieszkanie od dewelopera, warto jest zwrócić uwagę na dotychczas zrealizowane przez niego inwestycje. Weryfikując to pozytywnie, będziemy mieli większe zaufanie i pewność, że wszystko pójdzie dobrze, także w naszym przypadku.

Krok 2. - Wybór nieruchomości

Krok 3. – Porównanie ofert banków

Aby mieć pewność, że wybrane mieszkanie nie zostanie sprzedane innej osobie, należy podpisać umowę rezerwacyjną. Wcześniej jej postanowienia warto omówić z doradcą kredytowym. Dobrze, jeśli przed podpisaniem umowy deweloperskiej uda nam się uzyskać wstępną decyzję kredytową. Należy indywidualnie ustalić, ile potrzeba na to czasu.

Krok 4. - Uzgodnienie warunków umowy rezerwacyjnej

Umowa rezerwacyjna to początek transakcji. Jest to dokument, który potwierdza, że deweloper chce sprzedać mieszkanie właśnie nam. Wpłacany zadatek bądź zaliczka przy tego typu umowie zabezpiecza obie strony transakcji. Mając pewność, że mieszkania nie kupi ktoś inny, możemy spokojnie zająć się wnioskowaniem o kredyt.

Krok 5. - Podpisanie umowy rezerwacyjnej

Nadeszła pora na złożenie wniosków do banków, w których oferty okazały się najbardziej korzystne. Razem z wnioskami zazwyczaj konieczne jest złożenie kompletu dokumentów. W przypadku zakupu nowego mieszkania zawsze potrzebne będą: prospekt informacyjny, rzuty lokalu i wzór umowy deweloperskiej. Resztę potrzebnych dokumentów trzeba ustalić indywidualnie. Robiąc to dokładnie, unikniemy niepotrzebnych uzupełnień i wstrzymywania procesu.

 

Jeśli wszystkie dokumenty są gotowe, pora na przekazanie ich do banku. Twój wniosek najpierw zostanie sprawdzony pod kątem tego, czy wszystkie dokumenty są dobrze przygotowane. Następnie zostaną one przekazane do analityka w celu podjęcia wstępnej decyzji kredytowej.

Krok 6. – Złożenie wniosków do wybranych banków

Sama umowa deweloperska jest dokumentem zobowiązującym dewelopera do wybudowania budynku, w którym będzie znajdowało się nasze mieszkanie, a nas do nabycia tego mieszkania osobną umową, która zostanie zawarta w określonym terminie. Na podstawie umowy deweloperskiej uruchamiane są transze kredytu.

Krok 8. - Podpisanie umowy deweloperskiej

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Jeśli nasze dochody i zobowiązania zostały poprawnie zweryfikowane przez bank oraz jeśli zostaliśmy pozytywnie ocenieni w kwestii ryzyka udzielenia nam kredytu, możemy przystąpić do kolejnego kroku – podpisania umowy deweloperskiej.

Krok 7. – Uzyskanie wstępnej pozytywnej decyzji kredytowej

Po przeprowadzonej analizie kredytowej, jeśli otrzymaliśmy pozytywne decyzje w więcej niż jednym banku, powinniśmy zdecydować, z którym bankiem podpiszemy umowę kredytową. Na tym etapie mogą zostać przedstawione warunki, które będą konieczne do spełnienia przed podpisaniem umowy.

Krok 9. – Uzyskanie decyzji kredytowej i warunki do zawarcia umowy

Jeszcze przed pojawieniem się na spotkaniu najlepiej zapoznać się w domowym zaciszu ze wzorem umowy, aby ewentualne niejasności w sposób spokojny i z wyprzedzeniem omówić z doradcą kredytowym. Taki wzór umowy powinien dotrzeć na nasz e-mail. Samo spotkanie, na którym podpisuje się umowę kredytową, może potrwać 30–90 minut, więc wcześniej należy się na nie umówić i zarezerwować odpowiednią ilość czasu. W dobie pandemii często wymaga się, aby na spotkaniu pojawili się tylko kredytobiorcy, bez dodatkowych osób.

Krok 10. – Podpisanie umowy kredytowej

Wraz z postępem prac budowlanych uruchamiane będą kolejne transze kredytu. Jeśli nie będzie żadnych opóźnień, powinno pokrywać się to z przygotowanym wcześniej harmonogramem płatności. Musimy pamiętać, że w pierwszej kolejności angażujemy deklarowany przez nas wkład własny. Procedura uruchamiania transz kredytu jest o tyle prosta, że bank wypłacający kredyt nie musi weryfikować, czy dany etap budowy został wykonany. Nad realizacją inwestycji czuwa bank, w którym deweloper posiada rachunek powierniczy. Rachunek powierniczy zabezpiecza transakcje, dzięki czemu mamy pewność, że nie zostaniemy z kredytem, a bez mieszkania.

Krok 11. – Uruchomienie transz zgodnie z harmonogramem płatności

Gdy jesteśmy już zdecydowani na konkretne mieszkanie, jest to dobry moment na porównanie dostępnych warunków i wybranie banków, w których finalnie będziemy składać wnioski kredytowe. Oferty dla pozornie podobnych mieszkań mogą się różnić, więc teraz można już mówić o konkretach. Banki bardzo często aktualizują warunki kredytów hipotecznych, więc jeśli mamy jakieś kalkulacje sprzed kilku tygodni, to trzeba je odświeżyć.

Po ukończeniu budowy i uzyskaniu przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie nastąpi odbiór techniczny kupionego mieszkania. Na tym etapie weryfikujemy, czy stan techniczny jest na odpowiednim poziomie oraz czy mieszkanie nie ma usterek, które deweloper będzie zobowiązany usunąć. Stan mieszkania powinien być zgodny ze standardem wykończenia określonym w prospekcie informacyjnym.

Krok 12. – Odbiór techniczny mieszkania

Krok 13. – Przeniesienie prawa własności i ustanowienie hipoteki

Kredyt hipoteczny ze wsparciem

doradcy kredytowego

 

Bez dodatkowych kosztów

Pewnie i bezpiecznie

[  kliknij!  ]

Zostań w domu

Skorzystaj z konsultacji zdalnych!

 

[ Kliknij, aby przejść dalej ]

Moje usługi są darmowe

Szybko i obiektywnie

Pomoc od A do Z

[ Przejdź dalej, aby umówić konsultacje ]

Bezpłatna konsultacja

+48 608 742 259

dzwoń i uzyskaj darmową pomoc specjalisty