KredytyTU.pl

 

Bezpłatna konsultacja

 

 

 

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

Odwiedź moje biuro i na miejscu podczas spotkania omówimy kredyt hipoteczny Gdańsk tutaj mnie znajdziesz
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego
Przez kontakt mailowy zaplanujemy Twoją transakcję oraz pomogę Ci w zdobyciu kredytu hipotecznego

Szukasz mieszkania? Koniecznie sprawdź aktualne oferty z Trójmiasta i okolic!

Poradnik - Jak krok po kroku kupić mieszkanie na rynku wtórym.

Kup własne mieszkanie z rynku wtórnego!

Doradzam w wyborze kredytu hipotecznego. Porównuje oferty banków. Pomagam znaleźć najlepszy kredyt na mieszkanie, dom, budowę, działkę. Doradca kredytowy kredyt hipoteczny gdańsk trójmiasto

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

 

 

 

Tomasz.Urban@mFinanse.pl

Podczas stacjonarnych konsultacji dbamy o bezpieczeństwo
skontaktuj się z doradcą kredytowym żeby porozmawiać o Twoim kredycie na zakup dom, budowę domu, zakup mieszkania, zakup działki
skontaktuj się zdalnie aby uzyskać pomoc

608 742 259

Trzeba przyznać, że ten punkt będzie jednym z najważniejszych i jednocześnie miejscem gdzie można zrobić falstart. W celu zaspokojenia własnej ciekawości lubimy szukać w internecie przeróżnych kalkulatorów, czy to rat kredytów, czy to właśnie zdolności kredytowej. Trzeba zdawać sobie sprawę, że właśnie do tego można je jedynie wykorzystać. Do zaspokojenia ciekawości.

 

Jeśli naprawdę zabieramy się do przygotowania kredytu hipotecznego jedyną możliwością, żeby dobrze wszystko przeliczyć jest konsultacja, rozmowa ze specjalistą, który będzie mógł kompleksowo przeprowadzić nas przez całą drogę. Powodów ku temu jest co najmniej kilka. Najważniejszy to fakt, że każdy bank inaczej przelicza zdolność kredytową. Co więcej, każdy bank inaczej wyznacza kwotę naszego dochodu.

 

Ufając przypadkowym kalkulatorom łatwo o kłopoty na dalszych etapach. Jeśli znamy naszą zdolność kredytową, śmiało możemy szukać nieruchomość w wyznaczonych widełkach cenowych.

Krok 1 – sprawdzenie zdolności kredytowej

Spośród wielu ofert będziemy musieli zdecydować się, na któreś z mieszkań. Bardzo często etap poszukiwań trwa nawet kilka tygodni, czy miesięcy. Trzeba być też uważnym jeśli szybko coś się nam spodoba. Warto wtedy obejrzeć jeszcze kilka innych propozycji żeby mieć pewność, że podejmujemy właściwą decyzję.

Krok 2 - wybór nieruchomości

Krok 3 – porównanie ofert banków

Jeśli jesteśmy pewni na 100% co do znalezionej nieruchomości, trzeba uzgodnić warunki podpisania umowy przedwstępnej i następnie omówić je z doradcą kredytowym. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na kilka pozycji, między innymi czas jaki mamy na uzyskanie środków. Zupełnie inaczej będzie to wyglądał jeśli kupujący płaci gotówką, a inaczej kiedy chcemy posiłkować się kredytem hipotecznym.

 

Proces analizy rozpocznie się dopiero po złożeniu kompletu dokumentów, w trakcie mogą być wymagane jakiegoś rodzaju uzupełnienia, następnie będziemy podpisywać umowę kredytową. Na to wszystko potrzeba odpowiednią ilość czasu. Ile dokładnie? Najlepiej indywidualnie ustalić głównie w oparciu o banki, w których chcemy wnioskować o kredyt.

Krok 4 - uzgodnienie warunków umowy przedwstępnej

Umowa przedwstępna to początek transakcji. Jest to dokument, który potwierdza, że zbywca chce sprzedać mieszkanie właśnie nam. Wpłacany zadatek przy tego typu umowie zabezpiecza obie strony transakcji. My spokojnie możemy zająć się wnioskowaniem o kredyt mając pewność, że mieszkania nie kupi ktoś inny.

 

Forma w jakiej zostanie zawarta umowa przedwstępna zależy tylko i wyłącznie od jej stron. Najlepiej jeśli dokument przygotuje notariusz ale nic nie stoi na przeszkodzie spisania takiej umowy w formie zwykłej umowy cywilno-prawnej.

Krok 5 - podpisanie umowy przedwstępnej

Przychodzi pora na złożenie wniosków do banków, w których oferty okazały się najbardziej korzystne. Razem z wnioskami zazwyczaj konieczne jest złożenie kompletu dokumentów. Prawie zawsze będą to inne pozycje więc trzeba to ustalić indywidualnie z doradcą kredytowym. Robiąc to dokładnie unikniemy niepotrzebnych uzupełnień i wstrzymań.

Krok 6 – złożenie wniosków kredytowych

Jeszcze przed pojawieniem się na spotkaniu najlepiej w domowym zaciszu zapoznać się z wzorem umowy aby ewentualne niejasności spokojnie i z wyprzedzeniem omówić z naszym doradcą. Taki wzór powinien dotrzeć na naszego maila. Samo spotkanie, na którym podpisuje się umowę kredytową może potrwać 30 – 90 minut więc wcześniej należy się na nie umówić i zarezerwować odpowiednią ilość czasu. W dobie pandemii często wymaga się aby na potkaniu pojawiali się tylko i wyłącznie kredytobiorcy bez dodatkowych osób.

Krok 8 - podpisanie umowy kredytowej

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej w więcej niż jednym banku trzeba zdecydować, z którym bankiem podpiszemy umowę kredytową.

 

Na tym etapie mogą zostać przedstawione warunki, które będą konieczne do spełnienia przed podpisaniem umowy. Może to być podpisanie umowy deweloperskiej, wykazanie się wyższym wkładem własnym niż pierwotnie zakładaliśmy, może być konieczne dostarczenie zaświadczeń z zusu lub urzędu skarbowego, lub potwierdzenie otrzymania ostatniego wynagrodzenia. Dokładna informacja zostanie wysłana do nas mailem lub bezpośrednio poinformuje nas o tym nasz doradca kredytowy.

Krok 7 – ostateczna decyzja kredytowa oraz warunki do zawarcia umowy

Jeśli dysponujemy już umową kredytu hipotecznego możemy udać się do notariusza gdzie z drugą stroną transakcji podpiszemy ostateczną umowę sprzedaży. W przygotowanym dokumencie będziemy mieli określony czas na uruchomienie kredytu więc z aktem notarialnym należy jak najszybciej wrócić do banku.

 

W samym też akcie notarialnym może znaleźć się wniosek o wpis hipoteki w IV dziale księgi wieczystej. Taki wniosek również możemy złożyć sami w sądzie ale jest to dodatkowa formalność więc zazwyczaj lepiej jest skorzystać z pomocy notariusza.

Krok 9 – podpisanie umowy kupna nieruchomości u notariusza

Poza aktem notarialnym do uruchomienia kredytu potrzebne będzie zawarcie umowy ubezpieczenia mieszkania. Klienci często korzystają z polis oferowanych w pakiecie z kredytem hipotecznym. Stawki często są konkurencyjne i dodatkowo czasem pozwalają uzyskać lepsze warunki samego kredytu.

 

Jeśli zdecydujemy się na dostarczenie zewnętrznej polisy, formalności związane z jej zawarciem, w tym opłacenie co najmniej pierwszej składki, należy dopełnić przed wypłatą kredytu hipotecznego, a samą polisę dostarczyć doradcy kredytowemu.

Krok 10 – ubezpieczenie nieruchomości

Jak wcześniej zaznaczyłem bank indywidualnie przygotowuje listę warunków jakie należy spełnić przed uruchomieniem środków. Komplet potrzebnych dokumentów należy dostarczyć do swojego doradcy kredytowego. Na tym etapie potrzebne będzie podpisanie dyspozycji uruchomienia kredytu oraz udokumentowania, że nasz wkład własny został już przekazany zbywcy.

 

Bank na podstawie dokumentów uruchamia pieniądze bezpośrednio do sprzedawcy, ewentualnie do banku, w którym sprzedający miał kredyt hipoteczny, czy dla nas jeśli ubiegaliśmy się o środki na inny cel niż tylko zakup.

 

W momencie kiedy sprzedający otrzyma przelew powinniśmy już spokojnie odebrać klucze i cieszyć się zakupioną nieruchomością :)

Krok 11 – dostarczenie do banku kompletu dokumentów do uruchomienia kredytu

Osoby, którym pomagam w ubieganiu się o kredyt trafiają do mnie na różnych etapach np. kiedy dopiero zaczynają rozglądać się za nowym mieszkaniem. Trzeba przyznać, że jest to najlepszy moment, jest dużo czasu aby wszystko dokładnie zaplanować i sprawdzić. Krótko mówiąc im szybciej tym lepiej. To daje największe szansa, że wszystko przebiegnie pomyślnie. Niezależnie od etapu, na którym jesteśmy czekają na nas pułapki i błędy do popełnienia, więc warto zdecydować się na pomoc doradcy.

Gdy znane są szczegóły dotyczące wybranej nieruchomości jest to dobry moment na porównanie dostępnych warunków i wybranie banków, w których finalnie składane będą wnioski kredytowe. Oferty dla różnych typów nieruchomości mogą się różnić więc teraz można już mówić o konkretach. Banki często zmieniają swoje oferty kredytów hipotecznych, więc jeśli wykonywałeś jakieś kalkulacje kilka miesięcy temu sporo mogło się zmienić i informacje te trzeba odświeżć.

 Kredyt Hipoteczny Gdańsk

608 742 259

dzwoń i uzyskaj darmową pomoc specjalisty

TU

Tomasz Urban

Specjalista Kredytowy

Bezpłatna konsultacja