KredytyTU.pl

 

Bezpłatna konsultacja

 

 

 

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

Odwiedź moje biuro i na miejscu podczas spotkania omówimy kredyt hipoteczny Gdańsk tutaj mnie znajdziesz
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego
Przez kontakt mailowy zaplanujemy Twoją transakcję oraz pomogę Ci w zdobyciu kredytu hipotecznego

Tak jak w wielu innych dziedzinach naszego życia, przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny najlepiej jest skorzystać z pomocy konkretnego specjalisty. Cały proces może wydawać się bardzo skomplikowany dla osoby, która nie ma na co dzień do czynienia z transakcjami na rynku nieruchomości. Wsparcie doświadczonego doradcy kredytowego może uchronić nas przed wieloma poważnymi w konsekwencjach błędami.

 

Klienci zwracają się do mnie o pomoc na przeróżnych etapach budowy swojego domu. Czasem może być już za późno na dokonanie pewnych zmian, stąd kluczowy jest czas i jak najszybsza konsultacja naszych pomysłów, planów. W przypadku budowy domu na kredyt hipoteczny samą działkę budowlaną możemy kupić za własne środki lub sfinansować ją kredytem.

Poszukujesz projektu swojego domu?

Odkryj wyjątkową kolekcję gotowych projektów!

Jak krok po kroku uzyskać kredyt hipoteczny na budowę domu?

Wybuduj własny dom!

Doradzam w wyborze kredytu hipotecznego. Porównuje oferty banków. Pomagam znaleźć najlepszy kredyt na mieszkanie, dom, budowę, działkę. Doradca kredytowy kredyt hipoteczny gdańsk trójmiasto

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

 

 

 

Tomasz.Urban@mFinanse.pl

Podczas stacjonarnych konsultacji dbamy o bezpieczeństwo
skontaktuj się z doradcą kredytowym żeby porozmawiać o Twoim kredycie na zakup dom, budowę domu, zakup mieszkania, zakup działki
skontaktuj się zdalnie aby uzyskać pomoc

608 742 259

Ten etap może być dosyć odległy od kolejnych spotkań, gdzie już formalnie będziemy wnioskować o kredyt hipoteczny. Chodzi w nim głównie o wstępne oszacowanie naszej zdolności kredytowej. Jeśli okaże się, że nie jest ona wystarczająca, będzie jeszcze dużo czasu, żeby nad nią popracować i ją poprawić.

 

Już w tym miejscu trzeba zaznaczyć, że automatyczne porównywarki internetowe czy kalkulatory mogą wprowadzić nas w błąd, więc należy ich unikać. Nic nie zastąpi szczegółowego wywiadu z doradcą kredytowym, który poprowadzi nas przez całą drogę aż do uzyskania kredytu hipotecznego.

Krok 1. – Sprawdzenie zdolności kredytowej

Kupując działkę budowlaną za własne środki, jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ będzie ona automatycznie naszym wkładem własnym. Jeśli decydujemy się go zwiększyć, możemy zaangażować również własne oszczędności w pierwsze prace budowlane lub zakup materiałów. Jeśli działka została sfinansowana kredytem hipotecznym, konieczne będzie rozpoczęcie budowy z własnych środków, a następnie dokończenie inwestycji z kredytu hipotecznego.

 

To, co może stanowić wkład własny przy kredycie hipotecznym, należy indywidualnie omówić ze specjalistą kredytowym, ponieważ banki różnie to postrzegają i trzeba zgrać to z innymi wymaganiami czy ograniczeniami.

Krok 2. - Zakup działki

Krok 3. – Wybór projektu

Warto zwrócić uwagę na uproszczenia, które weszły w życie w prawie budowlanym w roku 2020. Rozszerzono zakres budynków, które można wybudować na podstawie zgłoszenia budowy. W takim przypadku możemy liczyć na szybsze wydanie decyzji przez urząd, a w konsekwencji szybsze rozpoczęcie prac budowlanych. Należy omówić z naszym architektem, z której ścieżki będziemy mogli skorzystać. Po uzyskaniu odpowiedzi z urzędu należy ustalić z doradcą kredytowym, czy dla konkretnego banku będzie potrzebne od razu prawomocne pozwolenie oraz zarejestrowany dziennik budowy.

Krok 4. - Uzyskanie pozwolenia na budowę / Zgłoszenie budowy

Gdy jesteśmy już znacznie bliżej rozpoczęcia budowy, trzeba odświeżyć informację o zdolności kredytowej oraz porównać obecnie dostępne oferty banków. Na podstawie zdolności kredytowej, warunków kredytowych i ewentualnie innych kluczowych dla danej transakcji aspektów należy wybrać banki, do których będziemy składać wnioski kredytowe. W każdym przypadku trzeba indywidualnie omówić listę potrzebnych do skompletowania dokumentów – w zależności od banku oraz źródeł dochodów będą to inne pozycje.

Krok 5. - Przygotowanie ofert kredytu

Przychodzi pora na złożenie wniosków do banków, w których oferty okazały się najbardziej korzystne. We wszystkich formalnościach pomoże nam specjalista kredytowy. Razem z wnioskami zazwyczaj konieczne jest złożenie kompletu dokumentów. Dokładne przygotowanie dokumentów pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych uzupełnień i wstrzymywań i w konsekwencji wpłynie na szybsze wydanie decyzji kredytowej.

 

Jeśli wszystkie dokumenty są gotowe, pora na przekazanie ich do banku. Twój wniosek najpierw zostanie sprawdzony pod kątem tego, czy wszystkie dokumenty są w porządku. Następnie zostaną one przekazane do analityka w celu podjęcia decyzji kredytowej.

Krok 6. – Złożenie wniosków do wybranych banków

Jeszcze przed pojawieniem się na spotkaniu należałoby zapoznać się, najlepiej w domowym zaciszu, ze wzorem umowy, aby ewentualne niejasności w spokojnej atmosferze i z wyprzedzeniem omówić z doradcą kredytowym. Taki wzór powinien dotrzeć na nasz e-mail. Samo spotkanie, na którym podpisuje się umowę kredytową, może potrwać 30–90 minut, więc wcześniej należy się na nie umówić i zarezerwować odpowiednią ilość czasu. W dobie pandemii często wymaga się, aby na spotkaniu pojawiali się wyłącznie kredytobiorcy, bez dodatkowych osób.

Krok 8. - Podpisanie umowy kredytowej

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Po przeprowadzonej analizie kredytowej, jeśli otrzymaliśmy pozytywne decyzje w więcej niż jednym banku, powinniśmy zdecydować, z którym bankiem podpiszemy umowę kredytową. Na tym etapie mogą zostać przedstawione nam warunki, które będą konieczne do spełnienia przed podpisaniem umowy. Może to być dostarczenie zaświadczeń z ZUS-u, urzędu skarbowego lub potwierdzenie otrzymania ostatniego wynagrodzenia itd.

Krok 7. – Uzyskanie decyzji kredytowej oraz warunków do zawarcia umowy

Wraz z umową kredytową powinniśmy dostać wnioski, które należy złożyć w sądzie, aby docelowo nasza nieruchomość zabezpieczała kredyt. Do uruchomienia kredytu może być też potrzebne zawarcie polisy ubezpieczenia budowy. Klienci często korzystają z polis oferowanych w pakiecie z kredytem hipotecznym. Stawki są konkurencyjne i często dodatkowo pozwalają uzyskać lepsze warunki samego kredytu. Jeśli zdecydujemy się na dostarczenie zewnętrznej polisy, formalności związane z jej zawarciem należy dopełnić przed wypłatą kredytu hipotecznego, a samą polisę dostarczyć doradcy kredytowemu.

Krok 9. – Ubezpieczenie nieruchomości i złożenie wniosku do sądu

Bank indywidualnie przygotowuje listę warunków, jakie należy spełnić przed wypłaceniem kredytu. Komplet potrzebnych dokumentów należy dostarczyć do swojego opiekuna. Na tym etapie potrzebne będzie podpisanie dyspozycji uruchomienia kredytu. Po spełnieniu wszystkich warunków otrzymamy pierwszą transzę na wykonanie prac budowlanych, zazwyczaj określonych w umowie kredytowej i kosztorysie. Po ich wykonaniu będziemy mogli wypłacić kolejne transze.

 

Do momentu wypłaty całego kredytu opłacane są miesięcznie jedynie odsetki od uruchomionych transz. Dopiero po uruchomieniu całej kwoty kredytu następuje spłata docelowych rat kapitałowo-odsetkowych.

Krok 10. – Dostarczenie do banku dokumentów do uruchomienia kredytu

Mając jako własność konkretną działkę, możemy przejść do wyboru projektu, na podstawie którego powstanie nasz wymarzony dom. Jeśli już dokonaliśmy wyboru, sprawnie możemy przystąpić do adaptacji wybranego opracowania do naszej działki i przygotować się do złożenia dokumentów do starostwa lub urzędu miasta. Warto omówić wybrany przez nas projekt z doradcą kredytowym. W kontekście kredytu hipotecznego ważnymi parametrami będą między innymi: powierzchnia użytkowa, technologia budowy, parametry energooszczędności.

Kredyt hipoteczny ze wsparciem

doradcy kredytowego

 

Bez dodatkowych kosztów

Pewnie i bezpiecznie

[  kliknij!  ]

Zostań w domu

Skorzystaj z konsultacji zdalnych!

 

[ Kliknij, aby przejść dalej ]

Moje usługi są darmowe

Szybko i obiektywnie

Pomoc od A do Z

[ Przejdź dalej, aby umówić konsultacje ]

Bezpłatna konsultacja

+48 608 742 259

dzwoń i uzyskaj darmową pomoc specjalisty