KredytyTU.pl

 

Bezpłatna konsultacja

 

 

 

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

Odwiedź moje biuro i na miejscu podczas spotkania omówimy kredyt hipoteczny Gdańsk tutaj mnie znajdziesz
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego
Przez kontakt mailowy zaplanujemy Twoją transakcję oraz pomogę Ci w zdobyciu kredytu hipotecznego

Jak prawie każdy wie, osoby wykonujące zawód doradcy finansowego specjalizują się w udzielaniu profesjonalnej pomocy w związku z różnymi formami kredytów: dotyczy to ich porównywania, wyboru, wnioskowania o nie, dopełniania niezbędnych formalności, ich uzyskiwania i wypłacania różnej formy kredytów, na przykład kredytu hipotecznego na zakup mieszkania w Gdańsku, kredytu hipotecznego na budowę domu w Trójmieście, kredytu hipotecznego na zakup domu w Gdańsku. Ekspert finansowy może świadczyć usługi zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm.

Szukasz mieszkania? Koniecznie sprawdź aktualne oferty z Trójmiasta i okolic!

Kredyt Hipoteczny Gdańsk – Czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego w Gdańsku?

Doradzam w wyborze kredytu hipotecznego. Porównuje oferty banków. Pomagam znaleźć najlepszy kredyt na mieszkanie, dom, budowę, działkę. Doradca kredytowy kredyt hipoteczny gdańsk trójmiasto

Kliknij, aby uzyskać najlepszy kredyt

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

 

 

 

Tomasz.Urban@mFinanse.pl

Podczas stacjonarnych konsultacji dbamy o bezpieczeństwo
skontaktuj się z doradcą kredytowym żeby porozmawiać o Twoim kredycie na zakup dom, budowę domu, zakup mieszkania, zakup działki
skontaktuj się zdalnie aby uzyskać pomoc

608 742 259

Rynek finansów i tematyka z tym związana mogą przytłoczyć swoją zawiłością i skomplikowaniem, szczególnie gdy nie jest to związane z wykonywanym przez nas na co dzień zawodem czy zainteresowaniami. Bardziej złożone kwestie, na przykład zaciągnięcie kredytu na sfinansowanie dużych i pilnych wydatków lub samo porównanie, czy daną inwestycję lepiej sfinansować kredytem czy środkami własnymi, mogą stanowić duże wyzwanie.

Co łączy te sytuacje? Aby mieć pewność, że wybieramy najlepsze i optymalne dla siebie finansowo rozwiązanie, szukamy pomocy u osób bardziej doświadczonych i specjalizujących się w danej dziedzinie. Jeżeli mowa o kredytach hipotecznych, w ostatnich latach dużą popularnością cieszy się zawód znany jako pośrednik kredytowy. Nie da się ukryć, że w wielu sytuacjach pomoc pośrednika kredytowego może okazać się nieoceniona. Znajomość wielu ofert i nieograniczanie się do jednego banku naprawdę mogą przynieść wiele korzyści.

Doradca kredytowy – kim jest i czym się zajmuje?

Aby zostać doradcą kredytowym, zazwyczaj trzeba wykazać się doświadczeniem w branży finansowej. Najczęściej doświadczenie to zdobywane jest w bankach. Zdarzają się też przenosiny z innych profesji sektora finansowego, na przykład leasingów i ubezpieczeń. Bardzo trudno zacząć zupełnie od zera. Ważną cechą pośrednika kredytowego jest umiejętność analitycznego myślenia, niezbędna do tego, aby w poprawny sposób przygotować, porównać i omówić różnego rodzaju wyliczenia i symulacje. Współpraca z pośrednikiem kredytowym ułatwia klientom podjęcie ostatecznej decyzji.

Doradcy kredytowi mogą działać w różnym charakterze – obecnie najczęściej na rynku spotykamy ekspertów kredytowych działających pod szyldem dużych firm o zasięgu ogólnopolskim, coraz mniej osób funkcjonuje jako indywidualni pośrednicy kredytowi. Rynek pośrednictwa kredytowego w Polsce rozwija się z roku na rok. Bardzo ogólnie rzecz ujmując, wynika to z dużej podaży doradców hipotecznych oraz dużego popytu na tego rodzaju usługi.

Nie są to w żadnym wypadku określenia tożsame, a podstawy, na których działają osoby wykonujące te dwa różne zawody, są zupełnie inne. Profesja doradcy finansowego jest w Polsce znacznie bardziej popularna niż doradcy inwestycyjnego. Doradcy inwestycyjni to wąska grupa specjalistów. Jest ich około 200–300 w całym kraju.

Doradca finansowy a doradca inwestycyjny – to dwa różne zawody!

Zupełnie odwrotnie wygląda współpraca z doradcą inwestycyjnym. Za usługę doradztwa płacić klient. Doradca inwestycyjny nie jest wynagradzany przez bank. W kompetencjach doradcy inwestycyjnego leży również podjęcie decyzji w imieniu klienta.

Czy ekspert finansowy zasługuje na nasze zaufanie?

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Doradca kredytowy ma za zadanie przedstawić klientowi ofertę kilku instytucji, z którymi współpracuje, a samo podjęcie ostatecznej decyzji, wybór konkretnej oferty pozostaje po stronie klienta. Za tego typu usługi pośrednik kredytowy wynagradzany jest bezpośrednio przez bank. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów za możliwość porównania informacji z różnych banków wygodnie w jednym miejscu.

Pośrednik kredytowy a interes klienta

Kluczowymi aspektami pracy doradcy kredytowego w Gdańsku są: świadczenie kompleksowego wsparcia w ubieganiu się o kredyt hipoteczny w Trójmieście, edukacja klienta, przygotowywanie wyliczeń i porównań. Klienci dobrze przeprowadzeni przez cały proces uzyskiwania kredytu na najlepszych warunkach to bardzo ważny kapitał dla eksperta finansowego.

Ile kosztuje współpraca z ekspertem kredytowy?

Zadowoleni klienci pozostawiają pozytywne opinie, co buduje zaufanie wobec pośrednika kredytowego, oraz polecają go znajomym i rodzinie, co pozytywnie wpływa na jego skalę działania i poszerza portfel klientów. Łatwo domyślić się, co może się stać, jeśli klient zostanie wprowadzony w błąd, który będzie poważny w konsekwencjach, lub jeśli przedstawiona zostanie mu niekorzystna cenowo oferta kredytu. Doradca finansowy więc w interesie klienta i własnym powinien świadczyć usługi na najwyższym poziomie, wykazując się kompetencją i uczciwością.

 • Dopasowanie sposobu komunikacji i niezbędnego wsparcia do klienta, tak by ten zdecydował się na korzystanie z usług eksperta kredytowego przez cały proces wnioskowania o kredyt hipoteczny w Gdańsku.

Jak znaleźć dobrego doradcę hipotecznego?

Kluczowe elementy współpracy z doradcą kredytowym:

Podsumowanie. Czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Największą ostrożność należy zachować w sytuacji, kiedy pilnie potrzebujemy środków. Warto wtedy zdystansować się i podjąć decyzję z chłodną głową. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny z najniższym RRSO. Jest wiele innych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu na przykład kredytu hipotecznego na zakup domu czy mieszkania. Czy doradca kredytowy jest odpowiednim wsparciem w takiej sytuacji? Rozważamy za i przeciw.

Interesy klienta i doradcy finansowego powinny być ze sobą zgodne. Pośrednik kredytowy, wynagradzany jedynie za uruchomione kredyty, z najwyższą starannością przeprowadza klienta przez cały proces kredytowy, bo tylko robiąc to dobrze, może liczyć na profity w swojej pracy.

Jak w każdym środowisku, tak i wśród doradców kredytowych można z pewnością znaleźć czarne owce. Warto przed podjęciem współpracy sprawdzić opinie o danej osobie, a podczas kluczowych etapów informacje budzące naszą wątpliwość weryfikować na wszelki wypadek w innym źródle, na przykład kontaktując się z bankiem.

Nim zdecydujemy się zaufać doradcy finansowemu, warto zwrócić uwagę na niżej wymienione wskazówki:

 • Sprawdź, czy przygotowana oferta nie zawiera zbyt wysokiej kwoty kredytu na remont, kredytu na zakup nieruchomości lub zbyt wysokiej kwoty kredytu na dowolny cel, tj. ponad to, co będzie nam potrzebne. Większa kwota kredytu to zarazem większe koszty. Najłatwiej je zoptymalizować, dobierając odpowiednią kwotę.

 • Zwróć uwagę na to, czy ekspert finansowy poinformował Cię o wszystkich kosztach związanych z kredytem mieszkaniowym lub kredytem budowlanym oraz zawarł je w wyliczeniach. Dotyczy to na przykład prowizji za uruchomienie kredytu, składki ubezpieczeń, dodatkowych produktów bankowych wpływających na cenę kredytu.

 • Przekaż dokładne informacje o Twojej aktualnej sytuacji finansowej. Należy przedstawiać bardzo często nawet wstydliwe aspekty naszej prywatności, aby uwzględniając to, dopasować odpowiednie rozwiązania i poprawnie móc ocenić wszelkie ryzyko związane ze zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu.

 • Doradca kredytowy powinien poświęcić odpowiednią ilość czasu danemu klientowi. Niekiedy obsługa przebiega szybko i sprawnie na przykład w przypadku osób, które decydują się na kolejny kredyt. Natomiast osoba mniej doświadczona tego czasu może potrzebować więcej. Jeśli odczuwasz pośpiech ze strony doradcy kredytowego lub jego odpowiedzi na Twoje pytania nie są wyczerpujące – poszukaj innego specjalisty. Podejmujesz ważne decyzje, wszystko musi być dla Ciebie zrozumiałe.

Głównym składnikiem wynagrodzenia doradcy hipotecznego jest prowizja z tytułu uruchomionych kredytów. Prowizja wypłacana jest przez banki, cała kwota widoczna jest w formularzu informacyjnym, który z banku dostaje każdy klient.

Prowizja wynosi zazwyczaj 2–3% kwoty kredytu hipotecznego. Część tej kwoty trafia na konto firmy, która opłaca między innymi utrzymanie biura, utrzymanie systemów IT oraz wsparcie doradców finansowych. Pozostała kwota trafia do doradcy kredytowego, jest to zazwyczaj 0,5–2%. Pośrednik kredytowy rozlicza wynagrodzenie, prowadząc działalność gospodarczą, więc z wypracowanych prowizji musi opłacić ZUS oraz podatek dochodowy.

W zależności od formy współpracy zdarzają się również podstawy, które ekspert kredytowy otrzymuje od firmy współpracującej niezależnie od wypracowanej przez siebie prowizji. Poza tym sprawnie działający sprzedawcy mogą liczyć na nagrody w konkursach oraz premie za ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe.

Doradcy finansowi, jako przedstawiciele nieuregulowanej profesji, są bardzo zróżnicowani, a na rynku możemy spotkać wręcz przesyt usług tego typu i oferujących je firm, które zasługują na nasze zaufanie w mniejszym lub większym stopniu. Duża różnorodność i konkurencja wynikają z bardzo dużej swobody, jaką mają osoby lub firmy działające w tej branży.

Oto kluczowe cechy, które powinny charakteryzować godnego uwagi doradcę hipotecznego. Taką osobę, która pomoże nam w jak najlepszy sposób uzyskać odpowiedni kredyt hipoteczny:

 • Zapoznaj się z wizytówką „Google moja firma” i opiniami klientów, którzy skorzystali z usług konkretnego pośrednika kredytowego.

 • Przejrzyj lokalne serwisy zbierające informacje o lokalnie działających firmach. Sprawdź ocenę firmy, z którą chcesz podjąć współpracę.

 • Zapytaj, w jaki sposób rozliczane jest wynagrodzenie doradcy kredytowego. Nie pozwól, aby zostały doliczone dodatkowe koszty z tytułu pośrednictwa – w Polsce jest to zabronione.

 • Sprawdź, czy ekspert finansowy specjalizuje się w konkretnym rodzaju kredytu, który chcesz zaciągnąć. Jeśli ktoś reklamuje się jako specjalista od kredytów samochodowych, niekoniecznie w najlepszy sposób pomoże nam w procesie uruchamiania kredytu hipotecznego.

Podsumowując dzisiejszy poradnik, zgodnie można przyznać, że idea usług pośrednictwa kredytowego jest słuszna i warto z niej korzystać. Sprawa komplikuje się jedynie w kwestii wyboru konkretnego doradcy finansowego, bo od tego w największej mierze uzależniony będzie sukces finansowy danej operacji.

Z pewnością jeśli trafiliśmy na dobrego fachowca, który wyróżnia się dobrymi opiniami, działa w sposób klarowny, uczciwy i nie kieruje się chęcią zarobku, to jego usługi mogą okazać się nam pomocne i skorzystanie z nich będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż samodzielne poszukiwanie odpowiednich rozwiązań.

Oblicz zdolność

Sprawdź oferty

Oblicz zdolność

Sprawdź oferty

Kliknij, aby uzyskać najlepszy kredyt

 • Profesjonalna pomoc w wyselekcjonowaniu najlepszej oferty kredytu na dom, kredytu na mieszkanie.

 • Udzielenie niezbędnych wskazówek i rad w procesie porównywania ofert, a także przygotowanie do podpisania umowy i analiza jej postanowień.

 • Objaśnienie zawiłych sformułowań związanych z kredytem hipotecznym, ryzykiem otrzymania odmownej decyzji kredytowej i ze sposobem, w jaki bank przeprowadza analizę kredytową.

Kredyt hipoteczny ze wsparciem

doradcy kredytowego

 

Bez dodatkowych kosztów

Pewnie i bezpiecznie

[  kliknij!  ]

Zostań w domu

Skorzystaj z konsultacji zdalnych!

 

[ Kliknij, aby przejść dalej ]

Moje usługi są darmowe

Szybko i obiektywnie

Pomoc od A do Z

[ Przejdź dalej, aby umówić konsultacje ]

Bezpłatna konsultacja

+48 608 742 259

dzwoń i uzyskaj darmową pomoc specjalisty