KredytyTU.pl

 

Bezpłatna konsultacja

 

 

 

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

Odwiedź moje biuro i na miejscu podczas spotkania omówimy kredyt hipoteczny Gdańsk tutaj mnie znajdziesz
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego
Przez kontakt mailowy zaplanujemy Twoją transakcję oraz pomogę Ci w zdobyciu kredytu hipotecznego

Jak prawie każdy wie, osoby wykonujące zawód doradcy finansowego specjalizują się w udzielaniu profesjonalnej pomocy przy porównywaniu, wyborze, wnioskowaniu, dopełnianiu formalności, uzyskiwaniu i wypłacaniu różnej formy kredytów np. kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w Gdańsku, kredyt hipoteczny na budowę domu w Trójmieście, kredyt hipoteczny na zakup domu w Gdańsku. Ekspert finansowy może świadczyć usługi zarówno wobec klientów prywatnych, jak i firm.

Szukasz mieszkania? Koniecznie sprawdź aktualne oferty z Trójmiasta i okolic!

Kredyt Hipoteczny Gdańsk – Czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego w Gdańsku?

Doradzam w wyborze kredytu hipotecznego. Porównuje oferty banków. Pomagam znaleźć najlepszy kredyt na mieszkanie, dom, budowę, działkę. Doradca kredytowy kredyt hipoteczny gdańsk trójmiasto

Kliknij aby uzyskać najlepszy kredyt

Specjalista Kredytowy Tomasz Urban

ul. Heweliusza 9 Centrum Biurowe

3 piętro mFinanse

80-890 Gdańsk

 

 

 

Tomasz.Urban@mFinanse.pl

Podczas stacjonarnych konsultacji dbamy o bezpieczeństwo
skontaktuj się z doradcą kredytowym żeby porozmawiać o Twoim kredycie na zakup dom, budowę domu, zakup mieszkania, zakup działki
skontaktuj się zdalnie aby uzyskać pomoc

608 742 259

Rynek finansów i tematyka z tym związana potrafi przytłoczyć swoją zawiłością i skomplikowaniem, szczególnie, gdy na co dzień nie jest to związane z naszym zawodem czy zainteresowaniami. Bardziej złożone kwestie np. zaciągnięcie kredytu na sfinansowanie dużych i pilnych wydatków lub samo porównanie czy daną inwestycję lepiej sfinansować kredytem czy środkami własnymi mogą stanowić duże wyzwanie.

Co łączą te sytuacje? Aby mieć pewność, czy podejmujemy najlepsze i optymalne dla siebie finansowo rozwiązanie, szukamy pomocy od bardziej doświadczonych i specjalizujących się w danej dziedzinie. Jeżeli mowa o kredytach hipotecznych, w ostatnich latach dużą popularnością cieszy się zawód znany jako pośrednik kredytowy. Nie da się ukryć, że w wielu okolicznościach jego pomoc może okazać się nieoceniona. Znajomość wielu ofert, a nie ograniczanie się do jednego banku, naprawdę może przynieść wiele korzyści.

Doradca kredytowy – kim jest i czym się zajmuje?

Aby zostać doradcą kredytowym zazwyczaj trzeba wykazać się doświadczeniem w branży finansowej. Najczęściej doświadczenie to zdobywane jest w bankach. Zdarzają się też przenosiny z innych profesji sektora finansowego np. leasingów i ubezpieczeń. Bardzo trudno zacząć zupełnie od zera. Ważną cechą pośrednika kredytowego jest umiejętność analitycznego myślenia aby w poprawny sposób przygotować, porównać i omówić różnego rodzaju wyliczenia i symulacje. Ułatwi to podjęcie decyzji klientom, przy współpracy z pośrednikiem kredytowym to właśnie klient musi podjąć ostateczną decyzję.

Doradcy kredytowi mogą działać w różnym charakterze – najczęściej obecnie na rynku spotkamy ekspertów kredytowych działających pod logo dużych firm o zasięgu ogólnopolskim, coraz mniej osób funkcjonuje jako indywidualni pośrednicy kredytowi. Rynek pośrednictwa kredytowego w Polsce rozwija się z roku na rok. Bardzo ogólnie ujmując wynika to z dużej podaży doradców hipotecznych oraz dużego popytu na tego rodzaju usługi.

Nie są to w żadnym wypadku określenia tożsame, a wykonujące te dwa różne zawody osoby działają na podstawie zupełnie innych podstaw. Profesja doradcy finansowego jest w Polsce znacznie bardziej popularna niż bycie doradcą inwestycyjnym. Doradcy inwestycyjni to wąska grupa specjalistów. Jest to około 200-300 osób w całym kraju.

Doradca finansowy a doradca inwestycyjny – to dwa różne zawody!

Zupełnie odwrotnie wygląda współpraca z doradcą inwestycyjnym. Za usługę doradztwa płacić klient. Doradca inwestycyjny nie jest wynagradzany przez bank. W kompetencjach doradcy inwestycyjnego leży również podjęcie decyzji w imieniu klienta.

Czy ekspert finansowy zasługuje na nasze zaufanie?

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Wybierz cel kredytu:
Budowa domu
Zakup mieszkania
Zakup domu
Zakup działki
Dalej
Dalej
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie pola!

W 5 krokach rozpocznij porównanie kredytów!

Doradca kredytowy ma za zadanie przedstawić klientowi ofertę kilku instytucji, z którymi współpracuje, a samo podjęcie ostatecznej decyzji, wybrania konkretnej oferty pozostaje po stronie klienta. Za tego typu usługi pośrednik kredytowy wynagradzany jest bezpośrednio przez bank. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów za porównanie informacji z różnych banków wygodnie w jednym miejscu.

Pośrednik kredytowy, a interes klienta

Kluczowymi aspektami pracy doradcy kredytowego w Gdańsku jest świadczenie kompleksowego wsparcia w ubiegania się o kredyt hipoteczny w Trójmieści, edukacja klienta i przygotowywanie wyliczeń i porównań. Dobrze przeprowadzeni klienci przez cały proces uzyskiwania kredytu na najlepszych warunkach to bardzo ważny kapitał dla eksperta finansowego.

Ile kosztuje współpraca z ekspertem kredytowy?

Zadowoleni klienci skłonni są zostawiać pozytywne opinie, co buduje zaufanie pośrednika kredytowego oraz polecać go znajomym i rodzinie, co pozytywnie wpływa na skalę działania i poszerza portfel klientów. Łatwo domyśleć się co może się stać jeśli klient zostanie wprowadzony w błąd, który będzie poważny w konsekwencjach lub jeśli przedstawiona zostanie niekorzystna cenowo oferta kredytu. Doradca finansowy więc w interesie klienta i własnej reputacji powinien świadczyć usługi na najwyższym poziomie w parze z uczciwością.

 • Dopasowanie sposobu komunikacji i niezbędnego wsparcia aby konsument zdecydował się na korzystanie z usług eksperta kredytowego przez cały proces wnioskowania o kredyt hipoteczny w Gdańsku.

Jak znaleźć dobrego doradcę hipotecznego?

Kluczowe elementy współpracy z doradcą kredytowym:

Podsumowanie – czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Największą ostrożność należy zachować w sytuacji, kiedy pilnie potrzebujemy środków. Warto wtedy zdystansować się i podjąć decyzję z chłodną głową. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny z najniższym RRSO. Jest wiele innych czynników, które warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję o zaciągnięciu np. kredyt hipoteczny na zakup domu, czy mieszkania. Czy doradca kredytowy to odpowiednie wsparcie w takiej sytuacji? Rozważamy za i przeciw.

Interesy klienta i doradcy finansowego powinny być ze sobą zgodne. Pośrednik kredytowy wynagradzany jedynie za uruchomione kredyty, z najwyższą starannością przeprowadza klienta przez cały proces, bo tylko robiąc to dobrze może liczyć na benefity swojej pracy.

Jak w każdym środowisku tak i wśród doradców kredytowych znaleźć z pewnością można czarne owce. Warto przed podjęciem współpracy sprawdzić opinie o danej osobie, a podczas kluczowych etapów informacje budzące naszą wątpliwość potwierdzać na wszelki wypadek w innym źródle np. kontaktując się bankiem.

Nim zdecydujemy się zaufać doradcy finansowemu, warto zwrócić uwagę na niżej wymienione wskazówki:

 • Sprawdź czy przygotowana oferta nie zawiera zbyt wysokiej kwoty kredytu na remont, kredytu na zakup nieruchomości lub zbyt wysokiej kwoty kredytu na dowolny cel tj. ponad to co będzie nam potrzebne. Większa kwota kredytu to również większe koszty. Najłatwiej je optymalizować dobierając odpowiednią kwotę.

 • Zwróć uwagę na to czy ekspert finansowy poinformował Cię oraz w wliczeniach zawarł wszystkie koszty związane z kredytem mieszkaniowym lub kredytem budowlanym np. prowizję za uruchomienie, składki ubezpieczeń, dodatkowe produkty bankowe wpływające na cenę kredytu.

 • Przekaż dokładne informacje o Twojej aktualnej sytuacji finansowej. Nawet wstydliwe aspekty naszej prywatności bardzo często przedstawić aby dopasować do tego odpowiednie rozwiązania i poprawnie ocenić wszelkie ryzyko zbyt dużego obciążenia domowego budżetu.

 • Doradca kredytowy powinien poświęcić odpowiednią ilość czasu dla danego klienta. Czasem obsługa przebiega szybko i sprawnie np. w przypadku osób, które decydują się na kolejny kredyt. Innym razem osoba mniej doświadczona tego czasu potrzebować może więcej. Jeśli odczuwasz pospieszanie, lub odpowiedzi na Twoje pytania nie są wyczerpujące – poszukaj innego specjalisty. Podejmujesz ważne decyzje, wszystko musi być dla Ciebie zrozumiałe.

Głównym składnikiem wynagrodzenia doradcy hipotecznego jest prowizja z tytułu uruchomionych kredytów. Prowizja wypłacana jest przez banki, cała kwota widoczna jest w formularzu informacyjnym, który z banku dostaje każdy klient.

Prowizja wynosi zazwyczaj 2-3% kwoty kredytu hipotecznego. Część tej kwoty trafia na konto firmy, która opłaca między innymi utrzymanie biura, utrzymanie systemów IT oraz wsparcie doradców finansowych. Pozostała kwota trafia do doradcy kredytowego, jest to zazwyczaj 0,5 – 2%. Pośrednik kredytowy wynagrodzenie rozlicza prowadząc działalność gospodarczą, więc z wypracowanych prowizji musi opłacić ZUS oraz podatek dochodowy.

W zależności od formy współpracy zdarzają się również podstawy, które ekspert kredytowy otrzymuje od firmy współpracującej niezależnie od wypracowanej prowizji. Dodatkowo sprawnie działający sprzedawcy mogą liczyć na nagrody w konkursach oraz premie za ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe.

Doradcy finansowi jako nieuregulowana profesja charakteryzują się dużym zróżnicowaniem, a na rynku możemy spotkać wręcz przesycenie oferowanych usług i wiele różnych firm, które – jak to zwykle – zasługują na nasze zaufanie w mniejszym lub większym stopniu. Duża różnorodność i konkurencja wynika z bardzo dużej swobody dla osób lub firm chcących do niej dołączyć.

Prezentujemy kluczowe cechy, które pomogą wyłonić godnego uwagi doradcę hipotecznego, który pomoże nam, w jak najlepszy sposób uzyskać odpowiedni kredyt hipoteczny:

 • Zapoznaj się z wizytówką „google moja firma” i opiniami klientów, którzy skorzystali z usług konkretnego pośrednika kredytowego.

 • Przejrzyj lokalne serwisy zbierające informacje o lokalnie działających firmach. Sprawdź ocenę firmy, z którą chcesz podjąć współpracę.

 • Zapytaj, w jaki sposób rozliczane jest wynagrodzenie doradcy kredytowego. Nie pozwól aby zostały doliczone dodatkowe koszty z tytułu pośrednictwa – w Polsce jest to zabronione.

 • Sprawdź czy ekspert finansowy specjalizuje się w konkretnym rodzaju kredytu, który chcemy zaciągnąć. Jeśli ktoś reklamuj się jako specjalista od kredytów samochodowych nie koniecznie w najlepszy sposób pomoże nam w procesie uruchamiania kredytu hipotecznego.

Podsumowując dzisiejszy poradnik zgodnie można przyznać, że idea usług pośrednictwa kredytowego jest słuszna i warto z niej korzystać. Sprawa komplikuje się jedynie w kwestii wybrania konkretnego doradcy finansowego, bo od tego w największej mierze uzależniony będzie sukces finansowy danej operacji.

Z pewnością jeśli trafiliśmy na dobrego fachowca, który wyróżnia się dobrymi opiniami, działa w sposób klarowny, uczciwy i nie kieruje się chęcią zarobku – jego usługi mogą okazać się pomocne i będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż samodzielne poszukiwanie rozwiązań.

Oblicz Zdolność

Sprawdź Oferty

Oblicz Zdolność

Sprawdź Oferty

Kliknij aby uzyskać najlepszy kredyt

 • Profesjonalna pomoc w wyselekcjonowaniu najlepszej oferty kredytu na dom, kredytu na mieszkanie.
 • Udzielenie niezbędnych wskazówek i rad w procesie porównania ofert, a także przygotowanie do podpisywania umowy i analiza jej postanowień.
 • Objaśnienie zawiłych sformułowań związanych z kredytem hipotecznym, ryzykiem otrzymania odmownej decyzji kredytowej i sposobem, w jaki bank przeprowadza analizę kredytową.
 Kredyt Hipoteczny Gdańsk

608 742 259

dzwoń i uzyskaj darmową pomoc specjalisty

TU

Tomasz Urban

Specjalista Kredytowy

Bezpłatna konsultacja